Polecane

Kategorie

Jakie klasy ma odzież robocza?

Odzież robocza ma kilka klas, które różnią się zwykle czasem przenikania w głąb warstwy ubrań, a po tym czasie należy wyjść z danego pomieszczenia.

- klasa 1 - czas przebicia > 10 min

- klasa 2 - czas przebicia > 30 min

- klasa 3 - czas przebicia > 60 min

- klasa 4 - czas przebicia > 120 min

- klasa 5 - czas przebicia > 240 min

- klasa 6 - czas przebicia > 480 min

Po danym czasie przebicia nasza skóra może nabrać innego koloru (czerwony) albo może pojawiać się wysypka lub bąble z substancją surowiczą. Inna sytuacja jest, kiedy idzie się na mróz. Wtedy skóra nabiera sinawego koloru jak i usta oraz mogą nastąpić odmrożenia.

Możemy się chronić przed rodzajem substancji (kwas, ciecz żrąca, gazy, ogień), dlatego ważny jest odpowiedni dobór odzieży roboczej. Przy kwasie należy jak najszybciej wyjść z pomieszczenia i udać się na odkażanie oraz dokładnie umyć całe swoje ciało. Czy jak w przypadku ognia mogą to być ubrania ciężko palące się

Możemy się również chronić przed urazami mechanicznymi, czyli na przykład zranienie nożami, dlatego w kurtkach drwali często można spotkać włókna metalowe, które zatrzymają łańcuch piły, czy też jeśli spadnie nam na buty to ochroni metalowe pokrycie noska buta, przez co ochroni to nasze palce u stóp. Często na metalowych noskach jest również warstwa, która będzie chronić przed substancjami żrącymi.